Kuidas tulla toime negatiivsete emotsioonidega?Vaadates uudiseid sellest, kuidas inimesed poode alkoholist ja WC-paberist tühjaks osatavad on ilmselge, et õhus on palju emotsioone. Kuidas nende emotsioonidega toime tulla?


Tartu Ülikooli psühholoogiateadlaste osalusel valmis uuring, kus vaadeldi inimeste negatiivseid emotsioone pärast 2016. aasta USA presidendi valimisi.

Täpsemalt vaadeldi kolme strateegiat, mida inimesed kasutavad, et negatiivseid emotsioone leevendada: 1) millestki muust mõtlemine/tähelepanu kõrvalejuhtimine; 2) olukorra ümberhindmaine; 3) aktsepteerimine.


Selgus, et negatiivsete emotsioonidega toime tulemiseks on parem olukorda ümber hinnata, kui sellega leppida või muust mõelda.


Samas tõdeti ka seda, et edukamad olid need inimesed, kes proovisid sama perioodi jooksul kõiki kolme varianti oma emotsioonide juhtimisel.


Erinevate olukordade ümberhindamiseks on abi nii coachingust kui ka supervisioonist. Kui tunned, et vajad negatiivsete emotsioonde leevendamiseks tuge, siis võta minuga ühendus. Pakun praegusel keerulisel ajal TASUTA ONLINE coachingu ja supervisiooni sessioone.


NB! Kampaania toimus kevadel 2020. Hetkel tasuta coachingu ega supervisiooni kohti pakkuda ei ole. Kui neid taas pakun, annan teada :).________________________


Kasutatud allikas: Novaator

0 comments

Recent Posts

See All