Kuidas tulla toime negatiivsete emotsioonidega?Vaadates uudiseid sellest, kuidas inimesed poode alkoholist ja WC-paberist tühjaks osatavad on ilmselge, et õhus on palju emotsioone. Kuidas nende emotsioonidega toime tulla?


Tartu Ülikooli psühholoogiateadlaste osalusel valmis uuring, kus vaadeldi inimeste negatiivseid emotsioone pärast 2016. aasta USA presidendi valimisi.

Täpsemalt vaadeldi kolme strateegiat, mida inimesed kasutavad, et negatiivseid emotsioone leevendada: 1) millestki muust mõtlemine/tähelepanu kõrvalejuhtimine; 2) olukorra ümberhindmaine; 3) aktsepteerimine.


Selgus, et negatiivsete emotsioonidega toime tulemiseks on parem olukorda ümber hinnata, kui sellega leppida või muust mõelda.


Samas tõdeti ka seda, et edukamad olid need inimesed, kes proovisid sama perioodi jooksul kõiki kolme varianti oma emotsioonide juhtimisel.


Erinevate olukordade ümberhindamiseks on abi nii coachingust kui ka supervisioonist. Kui tunned, et vajad negatiivsete emotsioonde leevendamiseks tuge, siis võta minuga ühendus. Pakun praegusel keerulisel ajal TASUTA ONLINE coachingu ja supervisiooni sessioone.


Kui tunned huvi, pane ennast kirja SIIN________________________


Kasutatud allikas: Novaator

hoiame ühendust
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Google+ Icon
Partnerid
Delis LOGO taustata.png
omena_roh_läbipaistev.png

© 2020 by Ermil Miggur

Name/Nimi *

Email/E-post *

Subject/Teema

Message/Sõnum